Naše basketbalistky v republikovém finále!

Ve dnech 21.–23. 11. 2022 se uskutečnilo v Chomutově republikové finále v basketbalu středních škol, kategorie dívky. Z naší školy se zúčastnilo celkem 7 basketbalistek – Veronika Mičůnková (4.B), Martina Bilová (1.B), Monika Bilová (3.A), Andrea Tomancová (3.B), Ema Slováková (3.B), Lucie Hubníková (3.B) a Klaudie Ertingerová (1.A). Na finále nakonec neodcestovala další hráčka týmu Petra Stolařová (1.C), která na poslední chvíli onemocněla.

Celkem se turnaje zúčastnilo 12 týmů z celé republiky. Naše družstvo postoupilo ze skupiny a z následného předkola do čtvrtfinále (8 nejlepších družstev), kde se dále hrálo systémem
play-off o konečné umístění. Holky hrály velmi bojovně, odhodlaně, týmově. Nakonec po celkem vyrovnaných zápasech obsadily konečné 8. místo. Vzhledem k historicky první účasti naší školy ve sportovních disciplínách v republikovém finále se dá tento výsledek považovat za úspěch.

Mgr. Petr Pokorný