Sportovní kurzy

Lyžařské a sportovní kurzy jsou součástí ŠVP – školních vzdělávacích plánů, jsou tedy pro žáky povinnou součástí výuky. Na druhou stranu patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější součásti studia a na zážitky z kurzů vzpomínají absolventi na všech svých srazech.


Lyžařské kurzy jsou určeny žákům 1. ročníku. Žáci mají možnost výběru mezi lyžařským nebo snowboardovým výcvikem. Dříve jsme jezdili do střediska Kohútka-Permoník, ale od roku 2017 jsme přešli do ski areálu Bílá, který je levnější a vyhovuje nám i ubytování u svahů bez dojíždění.

Sportovní kurzy absolvují žáci 3. ročníku. I žáci se zdravotním omezením se mohou zúčastnit kurzu se svojí třídou a provádět jen aktivity, které mohou, např. pouze koupání v moři.

Možné formy sportovních kurzů jsou v podstatě týden sportovních aktivit

  • cyklistika,
  • kanoistika,
  • tenis,
  • aerobic,
  • beachvolley,
  • sjíždění řeky,
  • turistika aj.

s pobytem buď v Česku nebo v cizině nebo s denní docházkou do místa školy. V posledních cca 25 letech ale v drtivé většině u žáků vítězí varianta pobyt u moře v Chorvatsku (Pula, Fažana, Omiš, Trogir, Lopar, Zaostrog, Živogošče a od roku 2016 Biograd na Moru). Nároky žáků na kvalitu služeb stále stoupají, takže od pobytu ve stanech jsme přešli ke komfortnějšímu ubytování v mobilhomech i se stravou.

Komplexní cena jednoho turnusu  je nyní do 6.500,- Kč a zahrnuje 8 dní pobytu u moře, 7x komfortní ubytování v klimatizovaných mobilhomech Cool Lux s vlastním sociálním zařízením, spotřebu vody a energie, autobusovou dopravu z Val.Meziříčí včetně vleku na sport. materiál, rozšířenou polopenzi, příplatek na úklid, pojištění CK proti úpadku, pobytovou taxu, pojištění storna a také wifi! Tedy veškeré služby již jsou v ceně!

Toto vše organizujeme v zájmu našich žáků a jejich zdraví. Chceme jim ukázat výhody aktivní dovolené se spoustou nezapomenutelných zážitků, což potvrzují stovky spokojených účastníků sportovních kurzů v minulých letech.