Mistrovství České republiky ve zpracování textů 2023

Jak jsme již avizovali v únoru, 4 naši žáci se nominovali z krajského kola na Mistrovství republiky ve zpracování textů, které hostilo město Havlíčkův Brod a tamní Obchodní akademie a Hotelová škola.

Ve středu 29. března 2023 po prvních dvou soutěžích, Wordprocessingu a Korektuře textu, proběhlo v Knihovně Vysočina slavnostní zahájení za přítomnosti všech soutěžících a jejich vyučujících. Významní hosté pronesli pár povzbuzujících slov, mj. starosta Havlíčkova Brodu Zbyněk Stejskal, ředitel OA a HŠ Havlíčkův Brod Mgr. Jiří Forman, předseda Asociace obchodních akademií a ředitel Obchodní akademie Heroldovy sady Praha Mgr. Richard Žert a Mgr. Barbora Votrubová, ředitelka Obchodní akademie Neveklov, která bude hostitelskou školou příští rok. Po slavnostním zahájení proběhla prohlídka měšťanského Pivovaru Rebel.

Ve čtvrtek 30. března 2023 probíhaly zbývající 3 soutěže. V jednotlivých disciplínách změřilo své síly celkem 46 soutěžících ze všech krajů Česka. Naše výprava Zlínského kraje čítala 12 účastníků a byla nejúspěšnější v počtu umístění na stupních vítězů. Dařilo se žákům Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm, účastnili se také žáci Obchodní akademie Tomáše Bati a VOŠE Zlín. Naše Gabriela Žambochová 4.B se umístila na krásném 6. místě v desetiminutovém opisu textu, Martin Krutílek 4.D se umístil na 21. místě. V korektuře textu reprezentovala Adéla Vráblová 4.C a umístila se na 8. místě. V disciplíně Audiotranscription soutěžili 3 naši žáci, Gabriela Žambochová 8. místo, Jan Houdek 1.D 9. místo a Martin Krutílek 13. místo.

Všichni žáci podali vynikající výkony, moc jim blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Velké poděkování patří také zřizovateli, kterým je Krajský úřad Zlínského kraje, Odbor školství, mládeže a sportu, který poskytl finanční podporu na dopravu.

Mgr. Robert Sigmund

výsledkové listiny