Zahraniční mobilita – jsme zpět

Uběhl týden od chvíle, kdy se skupina 17 žáků naší školy vrátila ze zahraniční stáže v Irsku. Po dobu dvou týdnů žáci pracovali ve firmách v Dublinu z oblasti administrativy, práva, pracovních agentur, IT, v jazykových školách nebo v realitní kanceláři. Cílem bylo poznat pracovní prostředí zahraniční firmy, naučit se novým věcem, zdokonalit se v komunikaci v angličtině. K tomu přispělo také ubytování v cizojazyčném a kulturně odlišném prostředí v irských rodinách, které žákům poskytly na dobu pobytu v Dublinu náhradní domov. Zajištění pracovních pozic ve firmách a také ubytování v rodinách proběhlo prostřednictvím organizace ADC College z Dublinu, se kterou naše škola v oblasti zahraničních mobilit dlouhodobě úspěšně spolupracuje.

Účastníci během stáže poznali jinou kulturu, nahlédli do způsobu běžného pracovního i rodinného života v Irsku, získali nové zkušenosti, kontakty, přátele, někteří dostali i nabídku další spolupráce do budoucna. V Dublinu nadále zůstávají dvě absolventky školy, které do Irska vyjely na tříměsíční pracovní stáž. Financování projektu je zajištěno z programu Erasmus+.

Ing. Alena Machalová, Ing. Josef Krůpa