Šenovský datel 2021

Celkem 293 soutěžících ze 39 škol republiky se v úterý 12. října 2021 zúčastnilo soutěže „v datlování na klávesnici“. Letošní Šenovský datel se konal online, nebyl také omezen počet účastníků soutěže. Proto jsme také do našeho soutěžního týmu nominovali 15 písařů, kteří naši školu úspěšně reprezentovali a svými výkony se v celkovém republikovém žebříčku rozhodně neztratili.

V Minutovkách si nejlépe vedl Miroslav Zubíček 2.D s výkonem 377 čistých úhozů za minutu, následoval Vít Kutěj 2.D s výkonem 351 č. ú./min a Lukáš Palát 2.C s výkonem 290 č. ú./min. Tito tři naši soutěžící byli také nejúspěšnější v desetiminutových opisech s penalizací 10 a 50 úhozů za neopravenou chybu. V celkové listině soutěži družstev obsadil náš tým krásné 7. místo. Zcela nový putovní pohár datla putuje na Gymnázium do Rožnova pod Radhoštěm.

Všem našim účastníkům soutěže blahopřejeme ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Robert Sigmund