Měli by lidé platit koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi? I toto aktuální téma bylo předmětem diskuze během exkurze v Českém rozhlase Zlín, kam se podívala třída 2. E v rámci předmětu Ústní komunikace.
V historickém sídle rozhlasu, které dříve bylo domovem podnikatele Jana Antonína Bati, žáky přivítal editor Radek Štěrba. Ten osvětlil, jaké jsou rozdíly mezi soukromými a veřejnoprávními médii. Poté se žáci podívali na jednotlivá pracoviště, kde jim každý zaměstnanec vysvětlil svou práci a odpověděl na dotazy.
Mimo teorii si žáci mohli vyzkoušet práci s mikrofonem a nahrávacím zařízením nebo například čtení zpráv do fiktivního relace. Nakonec se podívali i do moderátorského studia, kde byli svědky živého vysílání. Vše trefně okomentoval učitel Obchodní akademie Tomáš Perutka, který v médiu působí jako externí sportovní redaktor. Třeba exkurze některé z žáků inspirovala natolik, že v budoucnu uslyšíte z rozhlasu i jejich hlas. Jejich talent můžete sami posoudit v přiložené ukázce.
Mgr. Jakub Podešva