Projekt Erasmus+ 2023/2024

V tomto školním roce byly v rámci projektu Erasmus+ č. 2023-1-CZ01-KA121-VET-000126312 naplánovány celkem tři aktivity. V únoru vyjelo 15 žáků třetích ročníků na praxi na 2 týdny do irského Dublinu, v březnu byli dva učitelé odborných předmětů na Job Shadowingu na Slovensku na Střední odborné škole v Handlové.

V neděli 2. června 2024 odletěl čerstvý absolvent naší školy na tři měsíce do Irska na dlouhodobou stáž ErasmusPro. Až do konce prázdnin bude pracovat v IT firmě nedaleko Dublinu. Ubytování v hostitelské rodině stejně jako firmu pro výkon praxe mu zajistila zprostředkovatelská organizace ADC College, se kterou naše škola realizovala už několik úspěšných projektů. Během pobytu v Irsku se zdokonalí nejen v oboru, který úspěšně vystudoval, ale pozná i zvyklosti v jiném kulturním prostředí a zdokonalí se v používání hovorové i profesní angličtiny.

Přejeme příjemný pobyt, spoustu zážitků a šťastný návrat!

Ing. Alena Machalová