Mistrovství České republiky ve zpracování textů

Mistrovství České republiky ve zpracování textů – krajská nominační kola

Úderem pravého poledne ve středu 1. února 2023 se spustila krajská kola Mistrovství ČR ve zpracování textů, která v letošním roce proběhla on-line na školách po celém Česku a zúčastnilo se 640 žáků z 80 škol. Ve středu byly na programu 2 soutěže, zbývající 3 disciplíny se konaly ve čtvrtek.

Naši žáci na těchto soutěžích již tradičně sklízí úspěchy, za což jsme velmi rádi a blahopřejeme k úžasným výkonům. Pravidelný trénink a příprava na soutěže i v jejich volném čase se i letos vyplatily. Soutěžilo se v 5 disciplínách – korektura textu, wordprocessing, opis textu, audiotranscription a záznam mluveného slova. Naši školu zastoupili naši žáci ve všech pěti soutěžích – někteří třeba jen v opise nebo korektuře, jiní zkusili štěstí ve všech pěti a vyplatilo se jim to.

Tomáš Slavík 1.B, Jan Houdek 1.D, Ladislav Trčka 1.D, Vít Kutěj 2.D, Dan Kutěj 2.D, Veronika Marečková 3.C, Lukáš Palát 3.C, Kamila Petrová 3.C, Miroslav Zubíček 3.D, Gabriela Žambochová 4.B, Adéla Vráblová 4.C, Martin Krutílek 4.D.

Nejlepší výsledky našich žáků ve výsledkové listině Zlínského kraje

Opis textu 10 minut

 • 2. místo Gabriela Žambochová 4 054 č.ú./min
 • 4. místo Martin Krutílek 3 648 č.ú./min
 • 5. místo Jan Houdek 3 618 č.ú./min

Korektura textu

 • 3. místo Adéla Vráblová                                9 400 bodů
 • 6. místo Kamila Petrová                                8 050 bodů
 • 7. místo Miroslav Zubíček                              7 950 bodů

Audiotranscription

 • 3. místo Martin Krutílek                                   3 209 č.ú./min
 • 4. místo Jan Houdek                                       3 165 č.ú./min
 • 5. místo Gabriela Žambochová                   3 055 č.ú./min

Wordprocessing

 • 2. místo Martin Krutílek                                39 bodů

Záznam mluveného slova

 • Gabriela a Martin zachytili 2 minuty diktátu, na postup to republikového kola to bohužel nestačilo.

Celorepublikové kolo se koná ve dnech 28.–29. března 2023 v Havlíčkově Brodě. Naši školu budou reprezentovat Gabriela Žambochová a Martin Krutílek – oba v opise a auditranscription, dále pak Jan Houdek pouze v audiotrancription a Adéla Vráblová v korektuře textu. Budeme se pilně připravovat, abychom dovezli medaili z maximálního počtu disciplín.

Mgr. Robert Sigmund