Úspěchy na veletrhu fiktivních firem

Ve čtvrtek 4. března 2021 se uskutečnil již 13. mezinárodní veletrh fiktivních firem v Ostravě. Letos se veletrh vzhledem k současným podmínkám uskutečnil online formou v prostředí Google Classroom a Google Meet.

Veletrhu se zúčastnilo celkem 23 fiktivních firem z různých středních škol z České republiky a ze Slovenska. Během online přenosu, moderovaného z Ostravy z pořadatelské Obchodní akademie Mariánské Hory, prezentovaly jednotlivé firmy živými vstupy své předměty podnikání a snažily se tak zabodovat v soutěži o nejlepší prezentaci. Kromě této kategorie se soutěžilo v již tradičních disciplínách jako je nejlepší firemní slogan, vizitka, podnikatelský záměr nebo katalog.

Veletrhu, a tedy i jednotlivých soutěží, se zúčastnily i fiktivní firmy naší školy – Great Mood, s. r. o., Animaux, s. r. o. a Besox, s. r. o., ve kterých v tomto školním roce pracují žáci tříd 4. A a 4. B. Všechny tři firmy školu důstojně reprezentovaly a „přivezly“ z Ostravy i zasloužené úspěchy – 1. místo v soutěži o nejlepší katalog získala firma Great Mood, s. r. o. s nabídkou antistresových pomůcek, v soutěži o nejlepší vizitku se umístila firma Animaux, s. r. o. (potřeby pro domácí mazlíčky) na skvělém 3. místě.

Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Ing. Alena Machalová