OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valašský datel lámal rekordy

Bylo až neuvěřitelné, když se na hodnotící tabulce objevilo číslo 800,7 úhozů za minutu u jména Jonáš Vala z rožnovského gymnázia. V sérii dvouminutových opisů už dokonce jeden soutěžící napsal text rychlostí 881 úhozů za minutu. Pro představu – než řeknete „sedmadvacet“, zmáčkne Jonáš klávesu PC i 14 x. Běžně píše 650 úhozů za minutu, proto se v létě stal mistrem světa v žákovské kategorii v Berlíně. Ano, hovoříme o soutěži v psaní na klávesnici žáků 2. ročníků a talentovaných, kterou Obchodní akademie a VOŠ ve Valašském Meziříčí 10.-11. října 2017 organizovala.


Fotogalerie


Putovní trofej datla sedícího na kmeni a ťukajícího do klávesnice počítače – řezbářské dílo Jana Vinckera - bude zdobit celý rok rožnovské gymnázium, protože tříčlenné družstvo získalo o sedm set bodů více než družstvo z Telče a Litovle. Naši soutěžící obsadili celkově 6. místo, ale i tak patří Romanu Štěrbovi, Haně Suchánkové a Adéle Kubenkové dík za dobrý výkon. Určitě se budou zlepšovat a čestně hájit barvy školy. Výkony 16letých dívek a hochů se pohybují nad 300 úhozů za minutu a v soutěži se penalizují srážkou 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Nejmladší účastnici Elišce Smetanové ze ZŠ v Litovli je pouze 12 let. Trvalou památkou na soutěž bude prvním třem družstvům předaná umělecká skleněná soška datla, zakoupená nadačním fondem školy. Část cen věnovalo i Město Valašské Meziříčí, jehož starosta Bc. Robert Stržínek se slavnostního vyhodnocení soutěže zúčastnil.


Celkově zápolilo 39 soutěžících z 11 moravských a českých škol. V dřívějších letech bývala účast vyšší, ale vedení škol zvažuje každé finanční výdaje, které nejsou při dvoudenní soutěži zanedbatelné.

<< návrat na předchozí stránku
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor