OBCHODNÍ AKADEMIE
A VOŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Archív aktualit

15 LEDEN

Okresní kolo v házené chlapců

Dne 10. ledna se na SŠIEŘ v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo v házené chlapců. Turnaje se účastnili žáci pořádající školy, tedy SŠIEŘ,  dále z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm a SPŠ Strojnické ze Vsetína. Naši žáci rozhodně neudělali ostudu v silné konkurenci, protože většina žáků obou rožnovských škol jsou členy házenkářských klubů a házenou hrají závodně. Naše družstvo takové zastoupení házenkářů nemělo, ale to vůbec neubralo hochům na nadšení a chuti bojovat a tak nakonec získali na turnaji krásné třetí místo, když porazili SPŠ strojnickou. Všem hochům děkuji za reprezentaci školy.

více...
09 LEDEN

Výběrové řízení na pracovní místo - vedoucí školní jídelny

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí vypisuje
výběrové řízení na pracovní místo - vedoucí školní jídelny

více...
09 LEDEN

Výběrové řízení na pracovní místo - kuchařka

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí vypisuje
výběrové řízení na pracovní místo - kuchařka

více...
21 PROS

Závěrečná diseminace projektu – 1. běh - Dublin

Po návratu ze stáže v Dublinu čekala na její účastníky ještě jedna povinnost – předvedení prezentace na závěrečné diseminaci projektu „Volá Dublin a Londýn“ 2018-1-CZ01-KA102-047525.


Diseminace se uskutečnila v pondělí 17. prosince 2018. Prezentace byly vytvářeny ve skupinách podle toho, jak byli žáci na stáži ubytování v hostitelských rodinách. Obsahem každé prezentace byly informace o hostitelské rodině, o firmách, ve kterých se praxe uskutečnila a také část věnovaná některému z témat o Irsku – např. doprava v Dublinu, památky, zajímavá místa Irska apod. Všechny prezentace byly předvedeny a zpracovány v anglickém jazyce.


Žáci třetích ročníků, pro které zejména byly informace o zahraniční stáži určeny, se během prezentací mohli předběžně přihlásit do výběrového řízení pro druhý běh projektu, který je naplánován do Londýna a uskuteční se v květnu 2019. Termín pro výběrové řízení je určen na středu 9. ledna 2019.

více...
21 PROS

Školní turnaj ve florbale 2018

V předvánočních dnech 18. a 19. prosince se uskutečnil v tělocvičně naší školy tradiční turnaj ve florbale. V úterý poměřili mezi sebou své florbalové dovednosti dívky a ve středu chlapci. Mezi dívkami kralovaly hráčky ze 3A, které ve finále porazily tým se jménem Céčkařky (2C) jasně 4:1. Na třetím místě skončily obhájkyně loňského vítězství ze 4B (2na2).


Mezi muži nesplnili svou roli favorita turnaje kluci ze čtvrtých ročníků (Gucci Gang), když ve finále podlehli nováčkům z prvního ročníku (Schönovi bojovníci) tím nejtěsnějším rozdílem 0:1. V boji o třetí místo si to mezi sebou rozdali kluci ze třetích ročníků. Úspěšnější nakonec byli Bečvani, kteří zdolali Sigmundovce 1:0.

více...
19 PROS

Školní kolo účetních znalostí

V polovině listopadu se na naší škole uskutečnilo II. kolo účetních znalostí, v němž 15 žáků ze třídy 4.A a 4.B řešilo různé účetní operace z oblasti dlouhodobého majetku, zásob a finančních prostředků, zejména platebních karet.

více...
17 PROS

Na den středoškolákem

Jaké to je usednout do lavic střední školy si v uplynulých dnech minulého týdne vyzkoušelo okolo 70 žáků základních škol, pro které byla tato akce určena. Zájemci o studium strávili v našem středoškolském prostředí 4 vyučovací hodiny a absolvovali výuku odborných předmětů v daném oboru.

více...
12 PROS

Návrat ze stáže

Dva týdny na stáži v Irsku utekly jako voda a první běh projektu Erasmus+ „Volá Dublin a Londýn“ 2018-1-CZ01-KA102-047525 se blížil ke konci.


V pátek 30. listopadu se žáci naší školy, kteří se stáže účastnili, setkali v agentuře ADC College, která stáž zajišťovala.. Bylo ještě potřeba vyplnit potřebné dokumenty a také dotazníky, kde žáci vyjádřili svou spokojenost či nespokojenost s prací ve firmách a se zázemím, které jim poskytly jejich „náhradní rodiny“. S prací ve firmách byli všichni víceméně spokojeni a získali spoustu cenných zkušeností, znalostí a vylepšili si svůj projev v anglickém jazyce. Ubytování v rodinách se také obešlo bez větších problémů. Po vyplnění dokumentů následovala závěrečná certifikace, kdy žáci obdrželi certifikát ADC o absolvování stáže. V sobotu 1. 12. se pak všichni po 14 dnech vrátili zpět do České republiky.

více...
11 PROS

Výběrové řízení na pracovní místo - kuchařka

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí
vypisuje výběrové řízení na pracovní místo - kuchařka

více...
03 PROS

Tým naší OA veze z odborné účetně ekonomické soutěže DUEL bronz

Ekonomická fakulta VŠB Ostrava, která na naší obchodní akademii zaštiťuje bakalářské studium, pořádala již čtvrtý ročník odborné soutěže studentských týmů DUEL. Jedná se o komplexní klání, které začíná již v říjnu vypracováním podnikatelského záměru, jehož tvorby se zhostila trojice  – Daniel Svoboda, Daniela Vaněčková a Eliška Skýpalová (všichni 4.B). V pátek 30. listopadu 2018 pak v Ostravě proběhly další části soutěže – řešení účetní případové studie a série testů. Testy byly z oblastí financí, podnikové ekonomiky, účetnictví a daní. Náš tým v konkurenci třinácti soutěžních týmů dosáhl opět medailového umístění.  Děkujeme, že si v době praxe vyhradili čas na reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému výsledku.

více...
<123>
Vytvořil David Křenek Mapa webu | Administrátor